طوطی عجیب و غریب معتاد به تریاک ! + عکس

طوطی عجیب و غریب معتاد به تریاک ! + عکس
طوطی هایی که معتاد به تریاک هستند
طوطی هایی که معتاد به تریاک هستند و به طور مداوم به مزارع خشخاش کشور هند آسیب وارد می کنند.

طوطی های معتاد به تریاک به مزارع خشخاش هند آسیب رساندند

کشاورزان خشخاش تریاک در غرب مادایا پرادش هند، مجبور به حفاظت شبانه روز از زمین های خود هستند آنها روز و شب است. باران های پراکنده شده در حال حاضر بر تولید خشخاش در منطقه نیما تاثیر گذاشته است، اما کشاورزان می گویند که افزایش تعداد طوطی های معتاد به مواد مخدر موجب وخامت وضعیت آنها شده است.

بعضی از کشاورزان در مرکز هند هشدار می دهند که گله های طوطی های وحشی به گل های خشخاش برای تریاک بریده می شوند. طوطی ها که ظاهرا اعتصاب جدی برای تریاک ایجاد کرده اند حتی یاد گرفته اند که چگونه به طور مخفیانه بر روی گیاهان فرود آیند.

فیلم های ویدئویی ضبط شده در ایالت مادایا پرادش هند نشان می دهد که طوطی ها وحشیانه از هم جدا کردن دانه های خشخاش خشمگین. در برخی موارد، پرندگان می توانند براحتی ساقه های زیر غلاف ها را ببینند.

آنها یاد گرفتند (طوطی ها) منتظر بمانند تا کشاورزان دانه های خشخاش را برای کمک به رسیدن به آنها، که لاتکس هایی را که غنی از مورفین هستند، برش می دهد. پرندگان نیز یاد گرفته اند که به صورت یکنواخت و بدون هیچ گونه صدا، به طور ناگهانی به زمین های خشخاش فرو می روند.

کشاورزان می گویند که طوطی ها معتاد به تریاک شده اند که باید تقریبا تمام وقت آنها را نگه دارد تا از پرندگان جلوگیری به خوردن دانه ها و بالا بردن آنها.

طوطی های معتاد به تریاک 

ترفند استفاده از بلندگوها و آتش بازی برای دور کردن دادن پرندگان شکست خورده است و مردم هیچ گزینه ایی برای محافظت از حوزه های خشخاششان در شب و روز ندارند، اما همانطور که در این بخش سرگرمی از سایت زرقلم دیده می شود، حتی با وجود این تدابیر هنوز هم پرنده ها دست از سر مزارع خشخاش برنمیدارند چرا که این طوطی ها معتاد مواد مخدر هستند

یک کشاورز گفت: "یک گل خشخاش حدود 25 تا 20 گرم تریاک برای ما تولید می کند، اما تعداد زیادی از طوطی ها در اطراف گل های خشخاش در طول روز تغذیه می کنند و حتی برخی از آنها حتی با غلاف خشخاش نیز فرار نمی کنند. یکی دیگر از کشاورزان خشخاش به خبرنگاران گفت: "طوطی های معتاد به مزارع ما هم آسیب فراوانی وارد کرده اند" ما سعی کردیم  صدای بلند ایجاد کنیم و طوطی ها را فراری دهیم و حتی از آتش بازی ها برای ترساندن پرندگان استفاده کردیم. اما آنها نیز کار ساز نبودند. "

طوطی های معتاد

طوطی های معتاد به تریاک

کلیپ های ویدئویی که توسط این کشاورزان منتشر شده نشان می دهد که طوطی ها  ویوانه وار غلاف خشخاش را برای رسیدن به شهد آن پاره میکنند و حتی ساقه گیاه را خورد می کنند و با کل غلاف پرواز می کنند. گفته می شود طوطی های معتاد به مواد مخدر آموخته اند که چگونه زمینه های خشخاش را متوقف کنند تا توجه کشاورزان را متوقف کنند.

گزارش ها حاکی از آن است که این پرندگان باهوش گاهی منتظر کشاورزان هستند تا غلاف خشخاش را باز کنند، تا کارشان راحت تر شود و بتوانند به شیرابه گل قرار بگیرند که غنی از مورفین است.

دکتر "آر.اس. چونداوات" یک متخصص تریاک در هند, به دیلی میل گفت که مواد مخدر در دانه های خشخاش تاثیر یکسانی بر طوطی دارند، همانطور که قهوه و چای سبز بر انسان ها تاثیر می گذارند و به آن ها یک انرژی فوری می دهند. همانند انسان ها, زمانی که طوطی ها این احساس را تجربه می کنند, به سرعت معتادش می شوند.

این اولین باری نیست که کشاورزان خشخاش هندی باید با طوطی معتاد به تریاک مبارزه کنند سال گذشته, رسانه های هند گزارش دادند که چنین پرندگانی به مزارع خشخاش در راجستان حمله می کرده اند. دانه های خشخاش تنها چیزی نیستند که پرندگان می توانند آن را بالا ببرند.

 

طوطی هایی که معتاد به تریاک هستند

منبع : بخش سرگرمی زرقلم /ت/و
1