در یک دقیقه روحیه شاد را به خود هدیه دهید

در یک دقیقه روحیه شاد را به خود هدیه دهید
راه و روش داشتن روحیه شاد در 60 ثانیه + آموزش
اگر می خواهید روحیه شادی داشته باشید استرستان را کنترل کنید و سحرخیز باشید همیشه لبخند بر لب داشته باشید و خدا را برای داشته هایتان شکر کنید.

چگونه روحیه شادی داشته باشیم

روحیه شاد یعنی جوانی و سلامت، به این فکر نکنید که چقدر مشکلات زندگی شما سخت و غیرقابل حل است، به این فکر کنید که چگونه روحیه شادی در خود ایجاد کنید تا جوانتر به نظر برسید. گاهی اوقات کوچک در زندگی ما سبب می شود که به اهداف بزرگ خود دست یابیم و سالم تر زندگی کنیم . این تغییرات هر چند کوچک شادتر شدن روحیه خواهد شد . پس از همین امروز این تغییرات را که در این بخش از زرقلم آورده ایم را در زندگی خود لحاظ کنید تا زندگی سالم و شادی را تجربه نمایید.

عکس روحیه شاد

نکاتی برای داشتن روحیه شاد

پیشنهادات ساده و سریع برای داشتن روحیه شاد 

زندگی سالم تر با سوزاندن بیشتر کالری ها

عضله ها نسبت به چربی ها کالری بیشتری می سوزاند. برای بهره ی بیشتر از زمان ورزش بهتر است ابتدا با حرکت هوازی اسکوات تمرکز خود را روی بزرگترین عضله های بدن قرار دهید و سپس به ورزش پاها و باسن بپردازید. روی پاهایتان بایستید و پاها را بیشتر از عرض مفصل ران باز کنید ، سپس بازوها را در مقابلتان موازی با زمین بکشید.

زانوهایتان را خم کرده و مفصل ران خود را آرام به عقب ببرید و باسن را بر زمین رها کنید، این حرکت را تا هنگامی که ران شما با زمین موازی شود ، ادامه دهید. حالا 2 ثانیه مکث کنید وسپس سریع بلند شوید.این حرکت به 11 بار تکرارنیاز دارد. در صورتی تمرین موثر و سخت تر می شود که آهسته تر پایین بیائید.

ورزش برای روحیه

تاثیرات ورزش بر داشتن روحیه شاد 

داشتن روحیه و زندگی شاد با بهترین ترفندها

افزایش نشاط و سلامتی در ابتدای روز با حالت گربه

هر روز صبح 30 تا 60 ثانیه بعد از بیدار شدن خود را مانند یک گربه بکشید تا این حرکت سبب بازیابی بدن شما شود. روی کف اتاق چهار دست و پا شوید و سپس پشتتان را به طرف سقف بپیچانید و 10 ثانیه در این حالت بمانید، سپس به سمت معکوس خم شویدو شکمتان را به سمت کف اتاق پایین آورید.

کشش گربه در ابتدای صبح سبب افزایش جریان خون و کمک به کشش بدن خواهد شد . این حرکت سبب می شود که شما جوان تر از سنتان به چشم آیید. 

پوستی روشن و جوان با استفاده از خطای چشمی

پوست زمانی که چشمانتان سفیدتر به نظر برسد، روشن ترخواهد شد . استفاده از اسطوخودوس به عنوان سایه چشم موجب درخشش چشم ها و خنثی نمودن قرمزی پوست اطراف چشم می شود. به اطراف پلک چشم خود پودر اسطوخودوس بزنید و مژه های خود را با ریمیل مشکی پررنگ کنید تا چشمان زیبا و درخشان داشته باشید.

پوست روشن و شاد

راهکارهای داشتن روحیه شاد و جوان

توصیه هایی عالی برای داشتن روحیه شاد

اصلاح روش غذا خوردن و کمک به لاغری

60 ثانیه قبل از غذا خوردن ،به غذا فکر کنید. برای یک دقیقه عطر خوش غذا را استشمام کنید و مواد تشکیل دهنده ی غذا و چگونگی گرد هم جمع شدنشان فکر کنید. سپس اولین قاشق از غذا را میل کنید و مزه مزه نمایید . افرادی وزن کمتری دارند که برای خوردن عجله نمی کنند و مکث زیادی بین هر لقمه نسبت به کسانی که سریع غذا می خورند، دارند.

داشتن تغذیه مناسب

تغذیه در سلامت انسان تأثیرگذار است . عادت های سالم تغذیه ای به حفظ سلامت انسان کمک می کنند . تغذیه سالم سبب رشد بدن، ترمیم بافت آسیب دیده بدن و… کمک می کند . توجه و کنترل کردن وزن در حد تعادل که بارها در زرقلم به ان پرداخته ایم ، استفاده کردن از مواد غذایی متنوع و مصرف کمتر از چربی، نمک و قند و استفاده از لبنیات سبب افزایش سلامتی خواهد شد.

تغذیه شادی آور

رازهای داشتن روحیه شاد 

چگونه می توان به داشتن روحیه ای شاد کمک کرد؟

مدیتیشن و کاهش استرس

60 ثانیه مدیتیشن روزانه سبب غلبه به نگرانی های ناشی از کار می شود . برای انرژی بخشی و رهایی از کج خلقی ها ، چهار نفس عمیق و آرام به داخل و بیرون بکشید. مدیتیشن ، سبب کم شدن سطح استرس و کاهش ترشح کورتیزول در بدن می شود. مدیتیشن سبب کاهش وزن و جلوگیری از نوسانات وزن و بهبود خلق و خو خواهد شد.

ترک سیگار کشیدن

مصرف دخانیات سلامت افراد را تهدید می کند و به خطر می اندازد و موجب ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، مشکلات ریوی، سرطان دهان و حنجره می شود. کشیدن سیگار سبب کاهش عمر انسان و تهدید سلامت انسان می شود . برای غلبه به استرس به جای مصرف سیگار در برنامه خود تفریحات سالم و روابط اجتماعی سالم را بگنجانید ، از راه های تقویت عزت نفس استفاده کنید.

ترک کردن سیگار

نکات کلیدی برای داشتن روحیه شاد

تقویت روحیه و رسیدن به شادی

رعایت اصول رانندگی

از دیگر عواملی که زندگی انسان و سلامت آن ها را به خطر می اندازد ، رانندگی های پرخطر ، رعایت نکردن قوانین رانندگی و بی توجهی نسبت به آن است که سبب بالا رفتن آمار مرگ و میر می شود . رانندگی نکردن در هنگام خواب آلودگی ،بستن کمربند ایمنی در حین رانندگی ، توجه و رعایت کردن علائم رانندگی می تواند تا حد زیادی به کاهش خطرات رانندگی کمک کند.

شاید مهم تر از همه این مواردی که بیان شد حفظ سلامت روحی و روانی برای داشتن زندگی با شیوه ای سالم دارای اهمیت می باشد افرادی که در زندگی از سلامت روان برخوردارند و افرادی نسبتاٌ شاد می باشند در زندگی سالم تر زندگی می کنند و راحت تر با مشکلات و تنش ها روبه رو می شوند.

من میخوام شاد باشم

چه کنیم روحیه شادتری داشته باشیم؟

اینگونه روحیه خود را شاد کنید

صبح زود بیدار شوید 

بیدار شدن هر روز صبح نیم ساعت زودتر از زمان مورد نیازتان سبب آرام تر شدن شما و زندگی سالم و شادتر می شود . بیدار شدن در صبح زود مانع عجله کردن شما و داشتن استرس می شود.

بخندید و گریه کنید 

خندیدن و گریه کردن در برخی از مواقع حس خوبی به ما می دهد . خندیدن سبب آزاد شدن اندروفین یا همان هورمون خوشحالی می شود و حس خوبی به شما می دهد. گریه کردن سبب تخلیه شدن احساسات و بیرون ریختن استرس درونی با رها نمودن اشک ها می شود پس هر وقت دلتان گرفت ، شاید تنها راه حلتان گریه باشد.

روحیه چیست

روحیه شاد و تاثیر آن در زندگی

بهترین ایده ها برای داشتن روحیه شاد

لبخند بزنید 

لبخند زدن سبب آزاد نمودن هورمون شادی یا اندروفین در بدن می شود و شما را خوشحال تر می کند.

با افراد شاد و مثبت معاشرت کنید 

معاشرت با افراد شاد ، بی شک ما را هم خوشحال خواهد کرد همانطور که عادات و خلق وخوی ما بر روی مردم اطرافمان تاثیر گذار است آنها نیز می توانند روی ما تاثیر بگذارند.

معاشرت با افراد شاد

برای داشتن روحیه شاد چه کمکی می توان به خود کرد؟

راه هایی برای تقویت روحیه شاد

معنویت را وارد زندگی تان کنید 

مطمئن ترین راه دعوت شادی به زندگی تان داشتن ارتباط مذهبی فراتر از قدرت انسان است . پس وارد یک گروه مذهبی شوید زیرا در فعالیت های مذهبی همواره انرژی مثبت زیادی وجود دارد.

سپاسگزاری کنید

برای چیزی که دارید سپاسگزاری کنید تا همان چیز را چند برابر دریافت کنید.

 

راه و روش داشتن روحیه شاد در 60 ثانیه + آموزش

منبع : بخش سبک زدگی زرقلم /ب.س/ش
0