چطور با درمان گیاهی موهای نازک را تقویت کنیم

چطور با درمان گیاهی موهای نازک را تقویت کنیم
روشی عالی و نکات کاربردی برای تقویت موهای نازک
افرادی که موهای نازک و ضعیف دارند می توانند از روغن های گیاهی و مواد مغذی برای رشد و پرپشت کردن موها استفاده کنند.

روشی عالی برای تقویت موهای نازک

عوامل ارثی و ژنتیکی که به نظر میرسد هورمونهای جنسی را مختل کرده و باعث ریزش مو و لکنت هستند، دلایل اصلی کاهش ریزش مو هستند. اما راه هایی برای تقویت این مو خوب چیست؟

موهای ضعیف می توانند اشکال مختلفی داشته باشند و اغلب به دیگران حساس هستند. در برخی موارد این ممکن است یک مشکل پزشکی را نشان دهد، شما در مورد سلامتی موهایتان مطمئن نیستید و نمی دانید چه کاری با آن انجام دهید.

تقویت موهای نازک

برای تقویت موهای نازک چه باید کرد؟

تشخیص موهای ضعیف:

موهای ضعیف ​​می تواند به عنوان سست، تغییر رنگ، نازک یا سقوط تعریف شود. خشکی بیش از حد می تواند نشانه ضعف مو باشد. این مشکل اغلب منشاء ژنتیکی دارد، از یک والد یا از عوامل هورمونی مثل قاعدگی یا زایمان، قرص های کنترل بارداری یا داروهای دیگر، بیماری ها، رژیم غذایی نامناسب، استرس ، عفونت قارچی و یا درمان سرطان . شود

تاثیرات محیط زیست در معرض نور خورشید، کلر، آب نمک، تهویه مطبوع، گرمایش و آلودگی می تواند باعث ریزش مو شود. طبيعي است که روزانه حدود 100 تا 150 خط مو وجود دارد، اما از آنجايي که اکثر مردم روي سرشان حدود 100000 مو دارند، مهم نيست.

هنگامی که مو از بین می رود، یک مو جدید رشد می کند. این روند ادامه پیدا می کند تا رشد مو کاهش یا متوقف شود. موی که از بین می رود طبیعی نیست.

موهایی که به طور طبیعی می افتند معمولا از پوست سر جدا می شوند و معمولا به پیاز پیوند دارند. شکستگی ناشی از ضعف زمانی است که مو از پوست سر برداشته شود. اگرچه شکستگی طبیعی است اما شکستگی موهای ضعیف را نشان می دهد.

موهای نازک و ضعیف شده

راه های تقویت موهای ضعیف و نازک

1. از محصولات مناسب برای جلوگیری از آسیب بیشتر به موهای ضعیف شده استفاده کنید:

یک کارشناس خوب مد می تواند به تشخیص موهای شما کمک کند و در مورد استفاده از محصولات مناسب مشاوره کنید. استفاده از بهترین محصولات برای احیای موهای ضعیف ضروری است.

برای موهای ضخیم و نازک، از شامپو ها، تهویه ها و لوازم آرایشی استفاده کنید که غنی از پروتئین، اسید آمینه و دیگر خواص افزایش دهنده برای افزایش مو هستند. از شامپو برای خشک کردن مو استفاده نکنید و شروع به استفاده از نرم کننده مو کنید و نرم کننده را تا انتها بمالید.

شما می توانید از یک حوله گرم یا کلاه برای بستن آن استفاده کنید و این تهویه مطبوع از مواد مغذی به ترشحات مو نفوذ کرده و ترشح روغن را افزایش می دهد.

ماسک های پروتئین یا نرم کننده های عمیق می توانند برای لاغر شدن مو مفید باشند. با این حال، به یاد داشته باشید که محصولات ما برای موهای ما می تواند بیش از حد.

بیش از حد استفاده از محصول در طول زمان می تواند باعث آسیب بیشتر به موهای آسیب دیده و ضعیف شود. هنگامی که مو آسیب می بیند، جبران کردن آن با محصول بیشتر باعث می شود موهای شما کم رنگ و زبر شود.

به عنوان مثال، از محصولاتی حاوی الکل اجتناب کنید، سعی کنید شامپوهای مو را یک روز یا حتی کمتر مصرف کنید اگر پوست شما روغن زیادی تولید نمی کند.

شسن موها با شامپوی مناسب

استفاده از تقویت کننده های مناسب موهای نازک

2. با محدودسازی استفاده از مواد شیمیایی، از موهای ضعیف مراقبت کنید:

استفاده مداوم از مواد شیمیایی قوی از طریق رنگ آمیزی، رنگرزی، صاف کردن و فر کردن مو می تواند سبب آسیب رساندن به ریزش مو و تضعیف مو شود. این مواد شیمیایی، زمانی که بیش از حد مصرف می شود، می تواند به طور دائم موهای خشک و فرفری را خرد کرده و مو را شکست دهد.

استفاده از مواد شیمیایی توسط شامپو و تهویه مطبوع مو می تواند باعث آسیب شود. به محصولات زیبایی Lesterly Alcohol نگاه کنید، یک الکل لایه ای است که به تقویت و نرم شدن مو کمک می کند.

یک بار در هفته یک بار در هفته استفاده کنید. دارو را به تمام موهای پاک خود بمالید و بگذارید آن را برای یک شب باقی بگذارید (مو را با حوله بچرخانید و روی بالش خود بخوابید). هنگامی که موهایتان را رنگ می کنید، از آرایشگر خود بخواهید که یک فرمول غنی از مواد مغذی بدون آمونیاک داشته باشد.

ضرر مواد شمیایی برای مو

اجتناب از رنگ های شیمیایی برای تقویت موهای نازک

3.از اعمال حرارت به موهای ضعیف اجتناب کنید:

گرمای بیش از حد سشوار، حباب گرم و آهن گرم می تواند موهای نازک و ضعیف را به هم بزند. با استفاده از یک آهن یا مایع بسیار گرم بر روی موهای مرطوب، آب باقی مانده مو را گرم می کند و باعث می شود که آب از مو خارج شود که مو را تضعیف می کند.

این رشته های خشک رطوبت را از هوا جذب می کند و باعث ریزش مو می شود. به جای مبارزه با بافت طبیعی موهایتان، روی چیزی که دارید دارید کار کنید.

برای موهای صاف، سلامت خود را افزایش داده و درخشش موهای شما را با کمک پاک کننده ها و نرم کننده هایی که به طور خاص برای درخشش طراحی شده اند، افزایش دهید. برای موهای مجعد، از محصولات طراحی شده برای این نوع مو استفاده کنید و با محصولاتی که برای کاهش ریزش مو کار می کنند، پایان دهید.

تاثیر حرارت بر موها

شکستگی موهای نازک با حرارت دادن به موها

4. تقویت موهای نازک با تغییر سبک زندگیتان:

پوشش هر روز موهای خود را تغییر دهید: پوشش موهایتان را در طول روز ممکن است منجر به کلفت و چین و چروک شود.

موی دم اسبی، بافندگی و موهایشان می تواند آنها را تضعیف کند. هر روز موی سر را عوض کنید تا از موهای ضعیف خود جلوگیری کنید.

اصطکاک بیش از حد و پوشیدن کلاه های چسبنده نیز می توانند مو را تضعیف کنند. هنگام شانه کردن بیش از حد متعصب نباشید و موهای مرطوب خود را هرگز شانه کنید.

5. عامل وز شدن و نحوه پیش گیری از وز شدگی مو:

هنگامی که مو رشد می کند، اصلاح و کوتاه شدن می تواند به جلوگیری از آسیب بیشتر و جلوگیری از انتقال مو به بالا کمک کند.

شامپوها و موهای تقویت کننده مو کمک می کنند پروتئین را به موهای آسیب دیده و ضعیف بازگردانند. اما به خاطر داشته باشید که این یک شبه اتفاق نخواهد افتاد شما باید آن را به طور منظم برای دیدن تفاوت استفاده کنید.

اصلاح موهای آسیب دیده

تقویت موهای نازک و وز با کوتاه کردن آن ها

6. چگونگی درمان مو خوره:مو خوره خوب و سالم نیست:

درمان کلی برای موها وجود ندارد، اما همانگونه که در بالا ذکر شد، می توانید مو را هر 6 تا 8 هفته نگه دارید. برای درمان موقت، از یک شامپو ملایم و نرم کننده ملایم استفاده کنید و از روغن استفاده کنید فقط موهای خود را نوک کنید.

7. چگونگی مراقبت از پوست سر:سلامتی مو از بالا شروع می شود:

هنگامی که شما در موهای ضعیف درمان می شوید، اولین خط دفاع با پوست سر آغاز می شود. اگر پوست شما سالم باشد موهای شما نیز خوب خواهد بود. پوست سر می تواند مقدار زیادی خشکی یا چربی داشته باشد، اما محصولاتی طراحی شده برای درمان انواع مشکلات وجود دارد.

اگر خارش دارید و به طور مرتب شستشو بر روی شانه های خود پیدا می کنید، ممکن است شوره سر داشته باشید. اگر شما شوره سر دارید، انواع شامپو، نرم کننده ها و درمان های موجود در بازار را بررسی کنید.

شامپو مناسب شوره سر

درمان خارش و شوره سر با شامپو های مناسب

8. رژیم غذایی سالم به احیای موهای ضعیف کمک می کند:

موهای ضعیف و نازک را می توان با آنچه که با موهای شما انجام می شود ایجاد کنید، اما می توانید با انجام بدن خود نیز انجام دهید. یک رژیم ناسالم همچنین می تواند منجر به ریزش مو و اختلالات غدد درون ریز شود. آنچه که می خورید، سلامت مو و پوست شما را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

مواد مغذی تغذیه ای از غذای سالم انرژی خود را ارائه می دهد که می تواند ریزش مو را رشد مو دهد. رژیم حاوی پروتئین و غنی از آهن، با تغذیه کراتین قوی، پوست و مو را تغذیه می کند، پروتئینی که مو را تقویت می کند، بافت مو را بهبود می بخشد و آن را تحریک می کند. گوشت گوسفند، ماهی، پنیر کم چرب، سفید پوستان تخم مرغ، اسفناج و سویا برای نگه داشتن سر شما سرد است.

خوردن میوه ها، سبزیجات و حبوبات بین وعده های غذایی. ویتامین ها همچنین کلید سلامتی مو هستند. ویتامین C یا کلاژن، عروق خونی با فولیکول های سالم مو را حفظ می کند.

ویتامین C نیز به شما کمک می کند آهن را از پروتئین های گیاهی جذب کنید. بیوتین، ویتامین B ضروری است، مو را تقویت می کند و بافت آن را بهبود می بخشد. بیوتین در ماهی قزل آلا، هویج، زرده تخم مرغ و ساردین یافت می شود. مکمل های ویتامین همچنین می تواند به موهای ضعیف کمک کند.

سیلیکا, مواد مغذی یافت شده در جو, برنج, خیار, مارچوبه, کلم و آفتابگردان, و کلسیم, در محصولات لبنی, ماهی و سبزیجات برگدار, به رشد مو کمک می کنند.

تغذیه مناسب مو

تقویت موهای نازک و ضعیف با داشتن تغذیه خوب

9.استفاده از برخی روغن گیاهی برای تقویت موهای نازک:

روغن کرچک:

روغن کرچک 90٪ اسید Rhincolic است، غنی از ویتامین E و امگا 6. هنگامی که به صورت روزانه استفاده می شود، ممکن است به افزایش گردش خون در پوست سر کمک کند و باعث رشد موهای سالم شود. روغن کرچک را می توان ماساژ یا مرطوب کرد و اجازه داد تا چند ساعت باقی بماند.

روغن زیتون:

روغن زیتون برای یک نگاه سالم و کامل مناسب است. روغن زیتون غنی از ویتامین A و E است، کمک می کند تا از بین بردن تجمع چربی (که متوقف رشد مو) و برای پوشش رطوبت و حفاظت از کراتین در مو استفاده می شود.

روغن زیتون برای مو

استفاده از روغن زیتون برای تقویت موهای نازک

10. استفاده از شامپوی تحریک کننده فولیکول مو:

پس از شستن موهایتان با سرکه، از شامپو تحریک کننده فولیکول مو استفاده کنید. این نوع از شامپو شامل ترکیبات پیچیده است که برای کمک به تقویت فولیکول های مو استفاده می شود.

11.استفاده از شامپوهای عاری از سولفات و پارابن:

شما همچنین می توانید از شامپو هایی که از سولفات و پارابن ها استفاده می کنند استفاده کنید که برای موهای شما مناسب تر است.

شامپوهای بدون سولفات

تقویت موهای نازک با استفاه از شامپوهای بدون سولفات

12.درمان با آلوئه ورا را برای موهای خود امتحان کنید:

آلوئه ورا حاوی آنزیمهای پروتئولیتیک است که به بهبود پوست آسیب می رساند، هیدراته و تغذیه پوست سر، ترشح مو را تحریک می کند و مزایای ضد قارچ و ضد میکروبی را فراهم می کند. نحوه استفاده:

مواد لازم:

  • 1 فنجان ژل آلوئه ورا تازه
  • 2 قاشق سوپ خوری روغن کرچک
  • 1 عدد کلاه حمام

دستورالعمل:

  • یک فنجان ژل آلوئه ورا را با 2 قاشق غذاخوری روغن کرچک مخلوط کنید تا رنده شود.
  • مخلوط مخلوط بر روی پوست سر خود را.
  • اگر می خواهید، می توانید آن را به موهای مرطوب اعمال کنید.
  • مو را با کلاه دوش و با آن بخوابید.
  • صبح، موهای خود را با آب سرد و شامپو بشویید.

ماسک موی آلوئه ورا

ماسک آلوئه ورا برای تقویت موهای نازک و آسیب دیده

13. مصرف کلاژن به طور منظم برای ضخیم کردن موها:

توصیه ما برای داشتن موهای سالم، ترکیب کردن کلاژن در رژیم غذایی تان به طور مرتب است.

فرآیند زیر را برای شستن موی خود امتحان کنید:

روغن آفتابگردان، رزماری و روغن جوجوبا را مخلوط کنید و موهای خود را خیس کنید. روغن زیتون برای موهای براق و آسیب دیده فراهم می کند.

رزماری و روغن جوجوبا  بخشی از سلول را تحریک می کند و عروق خونی را گسترش می دهد که به نوبه خود باعث ترشح موها و جریان خون به پوست سر می شود. این مخلوط را که ما در مورد سلامت پوست و مو خود را برای یک ساعت در موهای خود به شما گفتیم، و سپس آن را با سرکه سیب ببرید.

سرکه مقادیر طبیعی pH را متعادل می کند و پوست سر خود را مانند بسیاری از شامپو ها خشک نمی کند. شما می توانید این اجزا را در هر سوپرمارکت یا داروخانه پیدا کنید.

روغن های گیاهی برای مو

شستشوی موهای نازک با روغن های گیاهی برای تقویت آن ها

چرا سولفات برای مو مضر است؟

سولفات خشک مو و مخلوط کردن آن با آب و کاهش چربی. علاوه بر این، چربی را از پوست جذب می کند و روغن های طبیعی را حذف می کند که باعث خشکی مو می شود.

چرا پارابن مضر است؟

پارابن تقلید فعالیت هورمونی، استروژن. آنها به عنوان بوتیل پارابن، متيل پارابن، پروپيل پارابنول، پاراهيدروکسی بنزوات ذکر شده اند. Parabens با درماتیت و بثورات همراه است، و مشکلات پوستی بدتر می شود؛ آنها همچنین احتمال ایجاد سرطان های مرتبط با استروژن را افزایش می دهند.

منبع : بخش سلامت زرقلم /ل/ب.ی
0