تشخیص نشانه های تخمک گذاری در زنان

تشخیص نشانه های تخمک گذاری در زنان
علائم تخمک گذاری در زنان چیست؟
تخمک گذاری به آزاد شدن یک تخمک بالغ از تخمدان ها اطلاق میشود که با یک سری علائم همراه است و نشان دهنده تخمک گذاری است.

کدام علائم نشان دهنده ی تخمک گذاری است؟

تخمک گذاری در کسی که دوره های وی 28 روز طول می کشد معمولا در روز 14 دوره قاعدگی (14 روز پس از شروع پریود) به وقوع می پیوندد. این تخمک پس از آزادسازی حدود 12 تا 48 ساعت قابلیت باروری دارد و پس از آن این قابلیت را از دست داده و دفع می شود. در این محدوده زمانی بیشترین احتمال باروری وجود دارد.

تخمک گذاری

تخمک گذاری چه علائمی دارد؟

کلید اصلی باردار شدن تخمک گذاری است. زنان بسیاری در زمان تخمک گذاری علائمی را تجربه می کنند.

نشانه هایی که بدن در حال تخمک گذاری است


افزایش ترشحات واژن
زمانی که بدن تخمک گذاری می کند میزان ترشحات واژن افزایش می یابد. زنان بسیاری در میانه دوره ی قاعدگی خود حس می کنند که رطوبت واژن آن ها بیشتر شده است. برخی زنان حس می کنند نیاز است از پدهای بهداشتی کوچک استفاده کنند تا خشک بمانند. در این زمان رابطه ی جنسی اغلب برای شما ساده تر خواهد بود و نیازی ندارید از لوبرکانت ها استفاده کنید.

دهانه ی رحم به سمت جلو آمده است
شما می توانید به سادگی محل دهانه ی رحم خود را چک کنید. دست هایتان را شسته و یک یا دو انگشت را داخل واژن کنید، دهانه ی رحم را حس خواهید کرد. زمانی که تخمک گذاری نداشته باشید متوجه می شوید دهانه ی رحم سخت تر بوده و باز نیست. سفتی دهانه ی رحم شما مانند انتهای بینی تان خواهد بود. در زمان تخمک گذاری دسترسی به دهانه ی رحم ساده تر است، همچنین کمی نرم تر و بازتر می باشد تا اسپرم بتواند از آن عبور کند.

درد یک طرفه در زمان تخمک گذاری
این حس دردی است که قبل یا همزمان با تخمک گذاری در تخمدان ها ایجاد می شود. برخی زنان درد کمی دارند و برخی درد شدیدتری را تجربه می کنند. همه ی زنان متوجه این درد نخواهند شد. اما احساس این درد نشانه ی خوبی است تا نتیجه بگیرید که شما تخمک گذاری می کنید.

دمای پایه ی بدن تغییر می کند
اگر دمای بدن خود را مرتب اندازه گیری کنید می بینید دمای بدنتان پایین آمده و باز ناگهان بالا می رود. این نشانه ای از تخمک گذاری است. برای نتیجه گیری از روی دمای بدن باید هر روز دمای بدن خود را اندازه گیری کنید.

اندازه گیری میزان LH
برای این کار باید از تست های پیش بینی تخمک گذاری استفاده کنید. برای این کار باید هزینه ای را صرف خرید یک کیت اندازه گیری کنید تا میزان LH در ادرار شما مشخص شود. این کیت ها برای کسانی که دوره های نامنظم دارند و علائم دیگر را حس نمی کنند مفید هستند.

علائم تخمک گذاری در زنان چیست؟

منبع : verywellmind
0