5 دانه شگفت انگیز برای لاغری و کاهش وزن

5 دانه شگفت انگیز برای لاغری و کاهش وزن
کاهش وزن و لاغری با دانه های مغذی و مفید
کاهش وزن و لاغری فقط با انجام دادن تمرینات ورزشی و کاهش وعده های غذایی صورت نمی گیرد بلکه دانه های مفیدی وجود دارند که به کاهش وزن کمک شایانی می کنند.

5 دانه مغذی و مفید که خاصیت کاهش وزن و لاغری دارند

دانه هایی مثل دانه چیا کوچک هستند. آنها خیلی مغذی و در عین حال پر از خاصیت هستن هستند. آنها غنی از مواد مغذی متعدد مانند پروتئین، ویتامین ها، فیبر، آهن و امگا 3 هستند.. کدو تنبل، دانه های کتان، دانه های کنجد و دانه های چیا بسیار مغذی هستند و در اینجا نگاهی به نحوه عملکرد دانه های مختلف که میتوانند به شما در کاهش وزن و لاغری کمک کنند می اندازیم

خوردن برخی از انواع دانه ها می تواند به بهبود اثرات رژیم کاهش وزن کمک کند. به دلیل فیبر و آمینو اسید موجود در آنها، برای متابولیسم ، ایده آل هستند. انواع مختلفی از دانه ها وجود دارند که به کاهش وزن کمک می کنند. اگرچه آن ها خواص معجزه آسایی ندارند ، مصرف آن ها برای کاهش وزن ایده آل است بسیاری از اینها خاصیت " سوزاندن چربی " دارند چون آن ها عملکردهای متابولیسم را تحریک و به کاهش وزن کمک می کنند. اما طبق آنچه در این بخش از تناسب اندام زرقلم می خوانید برخی دیگر حاوی مواد مغذی ضروری و فیبر هستند که به روش مثبت در فرآیندهای کلیدی از کاهش وزن مداخله می کنند.چیزی که حتی بهتر است این است که آن ها مزه بسیار دلپذیر دارند که می تواند با مواد دیگر ترکیب شود. بنابراین، علاوه بر مصرف تنها به راحتی با انواع مختلفی از دستور العمل ها ترکیب می شوند.

دانه هایی که مکمل رژیم کاهش وزن هستند

دانه ها از زمان های باستان بخشی از رژیم غذایی انسان ها بوده است. انرژی و مواد مغذی بدن را تامین می کنند، زیرا آن ها منبع پر مصرف و کم مصرف مواد مغذی هستند در سال های اخیر ، افراد گرایش به رژیم های لاغری پیدا کرده اند. در واقع آن ها برای سلامتی توصیه می شوند چون کلسترول بالا را کنترل و از دیابت جلوگیری می کند.

دانه چیا برای تسریع کاهش وزن :

یکی از انواع دانه ها که به تسریع کاهش وزن کمک می کند دانه چیا است .آن ها به خاطر مقدار بالای فیبر محلول و نامحلول، به علاوه آنتی اکسیدان مشهور هستند. آن ها همچنین شامل اسیدهای چرب امگا 3 و آمینو اسیدهای ضروری نیز هستند، و به عنوان غذای سالم شناخته می شود. جذب منظم آن ها به مبارزه با هضم کند و یبوست کمک می کند. به علاوه ، آن ها متابولیسم را افزایش می دهند و چربی شکمی را کاهش می دهند.

به خاطر چربی های اشباع نشده آن ها ، به مبارزه با سطح بالای کلسترول بد و تری گلیسرید کمک می کند. مقدار کالری آن ها پایین است و حاوی پروتئین و کربو هیدرات هایی هستند که به حفظ سطح انرژی بهینه کمک می کند.

دانه چیا

دانه چیا مفید برای لاغری

دانه کدو تنبل برای لاغری:

دانه کدو تنبل منبع بسیار خوبی از روی هستند. روی باعث متابولیسم سالم بدن شما می شود. همچنین می تواند به شما کمک کند تا ساختن عضلات را افزایش دهید. دانه کدو تنبل همچنین در تنظیم میزان قند خون شما موثر است. این می تواند به شما در اجتناب از مشکلاتی مانند نفخ، یبوست و حفظ سلامتی روده و خنثی سازی اسیدیته کمک کند.
از دانه کدو در صبحانه استفاده کنید و میتوان با شکلات صبحانه مخلوط کرد و خورد

تخم آفتابگردان برای کاهش وزن:

برخی مردم فکر می کردند تخم آفتابگردان فقط برای پرنده ها است .با این حال، امروزه آن ها بخشی از رژیم غذایی منظم مردم هستند ، زیرا برای کمک به اضطراب و کاهش وزن مناسب هستند.

آن ها حاوی مقادیر زیادی ویتامین ایی ، ماده مغذی آنتی اکسیدان است که به مبارزه با اثرات رادیکال های آزاد روی پوست کمک می کند. توزیع مواد معدنی و ویتامین ب ، ماهیچه ها را تقویت و خستگی را کاهش می دهد.

آن ها سهم کوچکی از آمینو اسیدها و کربو هیدرات ها را فراهم می کنند که به فرد در حفظ آهنگ متابولیک خوب کمک می کند، اسیدهای چرب اشباع نشده به تحریک شریانی و کاهش حضور لیپیدها مضر در خون کمک می کنند.

تخم آفتابگردان

کاهش وزن با استفاده از تخم آفتابگردان

دانه های گشنیز مفید برای لاغری :

دانه های گشنیز، دانه های قهوه ای کوچکی هستند که با طعم مرکبات تشخیص داده می شود. با اینکه مصرف آن ها به اندازه گزینه های قبلی رواج چندانی ندارد، اما دانه هایی برای لاغری با مزایای دارویی وجود دارد. مواد مغذی فعالیت متابولیکی را تحریک و به تنظیم سطح گلوکز خون کمک می کنند.

آن ها شامل روغن های ضروری هستند که تولید انسولین را بهینه می کنند، که کلید تبدیل قند به منابع انرژی است. مشکلات گوارشی را تسکین می دهند و اثر تصفیه کنندگی دارد که سموم مانده را دفع می کند.

دانه گشنیز

دانه های مفید کاهش وزن 

تاثیرات دانه کنجد به کاهش وزن :

دانه های کنجد دارای پنج نوع مواد مغذی اصلی هستند: روی، منیزیم، کلسیم، فیبر و ویتامین E. آنها همچنین یک منبع غنی از مواد معدنی هستند. دانه های کنجد همچنین طعم بسیار خوبی دارند و می توان آنها را به هر غذا اضافه کرد تا طعم آن را بهتر کند
به سادگی دانه های کمی سیاه را بر روی برنج، نودل، غلات و یا هر غذای دیگر بپاشید. شما همچنین می توانید آنها را برای تهیه کیک و یا یک کیک میوه ای اضافه کنید.

این نوع دانه از یک گیاه جاودانه بادوام به دست می آید که متعلق به خانواده Pedaliaceae است . آن ها در سراسر دنیا برای کاربردهای رژیمی و دارویی شان شناخته شده اند ، زیرا آن ها به کاهش وزن و جلوگیری از بیماری ها کمک می کنند.

سهم ضعیف نیاسین به کاهش احساس اضطراب برای توقف میل سیری ناپذیر خوردن کمک می کند، آن ها حاوی آمینو اسیدها هستند که از تشکیل ماهیچه در هنگام بهبود عملکرد فیزیکی پشتیبانی می کنند. آن ها منبع فیبر رژیمی هستند که برای بهبود هضم و کنترل کلسترول توصیه می شود.

این آنتی اکسیدان ها به محافظت از سلول ها در برابر استرس اکسیداتیو و عمل دفع فضولات، به منظور از بین بردن مواد زائد، کمک می کنند.

دانه کنجد

دانه کنجد مفید برای کاهش وزن

بذر کتان برای کاهش وزن و لاغری:

بذر کتان سرشار از فیبر و پروتئین است و کالری بسیار کمی دارند. آنها همچنین منبع بسیار خوبی از اسیدهای چرب امگا 3 هستند که شاید غنی ترین دانه از لحاظ مقدار امگا 3 باشند. این اسید های چرب نیز اسید آلفا لینولنیک نامیده می شود.

مزایای و خواص دانه های کتان عبارتند از: هضم راحت غذا، تنظیم سطح انسولین در بدن، افزایش ترموژنز (این فرآیندی است که به سوختن چربی کمک می کند) و متعادل سازی هورمون ها در بدن شما. آنها عملکرد سالم روده را افزایش می دهند و می توانند سطح کلسترول را کاهش دهند.

مصرف بذر کتان در دهه های اخیر به رغم وجود یک غذای بسیار قدیمی ، به شدت افزایش یافته است. محبوبیت آن با توصیه های برخی افراد مشهور و چهره های تناسب اندام افزایش یافته است که آن را برای کاهش وزن پیشنهاد کرده اند.

از بذر کتان می توان در سالاد، سوپ، و یا همراه با برنج استفاده کرد . همچنین میتوان در دسر هم هم از بذر کتان استفاده کرد.

این غذا شامل مقدار مهمی از فیبر، پلی فنول و اسیدهای چرب ضروری است که به سوخت و ساز کمک می کند. مصرف کم امگا 3 باعث افزایش احساس شادابی می شود و سلامت قلبی و عروقی را افزایش می دهد ، به خصوص به این دلیل که کلسترول را کاهش می دهد.

همانطور که گفته شد آن ها هضم آسانی دارند و ژل های طبیعی آن ها باعث تسهیل دفع مواد زائد می شود، آن ها اثر طولانی مدت دارند که تمایل به خوردن " هله وهوله " را کاهش می دهد.

کدام یک از این دانه ها را برای کاهش وزن امتحان می کنید؟ همانطور که می بینید، همه آن ها مزایای مهمی برای رژیم غذایی شما دارند. نوعی را انتخاب کنید که برای بدن مناسب تر باشد.

بذر کتان برای لاغری

استفاده از بذر کتان برای کاهش وزن

منبع : بخش ورزش و تناسب اندام زرقلم /ق/ف
0