طرز تهیه دوغا آشی اردبیل را از خود اردبیلی یاد بگیر!

طرز تهیه دوغا آشی اردبیل را از خود اردبیلی یاد بگیر!
عکس آش دوغ اردبیل از ویکیپدیا
آش دوغ اردبیل محبوبیت بالایی در بین اهالی این شهر دارد در اردبیل به این پیش غذا دوغا آشی گفته میشود. و یکی از غذا های سنتی این شهر است طعم و بوی دلچسبی دارد.

روش تهیه آش دوغ اصل اردبیل

زرقـلـم - بخش آشپزی - تجربه در درست کردن این آش یکی از فاکتور های مهم در پخت آن است. از آنجایی که این آش با آش ماست اشتباه گرفته میشود لازم است توضیح بدم که این آش با دوغ محلی یا دوغ پاستوریزه تهیه میشود هر چند میتوان با افزودن مقداری آب به ماست و تبدیل آن به دوغ این پیش غذای خوشمزه را طبخ کرد.

این پیش غذا در خیلی از سایت های فارسی آموزش داده شده ولی متاسفانه بیشتر این آموزش ها بنام آش دوغ مخصوص اردبیل نوشته شده ولی باید بگم هیچ ربطی به آش دوغ اردبیل ندارند. مثلا یکی از این سایت ها در توضیحاتش میگه: قابلمه را روی اجاق گذاشته و در آن را میزاریم که در این صورت دوغ به اصطلاح بریده میشه.

  • هدف از این توضیحات این است که برای چیزی که زحمت میکشید تجربه خوبی کسب کنید و از یک پیش غذای خوشمزه لذت ببرید این شما و این طرز تهیه آش دوغ

 

مواد لازم جهت درست کردن آش دوغ

 

مواد لازم
برنج ایرانی یک پیمانه
تخم مرغ یک عدد
دوغ محلی 3 لیتر
نخود آبپز یک پیمانه
سبزی پاک شده 250 گرم

 


زمان لازم برای آماده سازی و پخت 2 ساعت


 

طرز تهیه کامل آش دوغ اردبیلی 

  • ابتدا نخود را چند ساعت قبل در آب خیس کنید و چند بار آب آن را عوض کنید سپس آن را در آرام پز ریخته و آبپز کنید.
  • سبزی آش عبارتند از : تره گشنیز شوید (به جای شوید میتوان از گیاه رازیانه استفاده کرد. رازیانه به ترکی مایانا) و مو سیر که باید از قبل پاک کرده و خرد شده باشند. 
  • در داخل یک قابلمه نسبتا بزرگ برنج ایرانی شسته شده را ریخته و با یک عدد تخم مرغ هم میزنیم (برای اینکه تخم مرغ راحت تر حل شود میتوانید به این مخلوط یک لیوان دوغ اضافه کنید)
  • بعد از مخلوط شدن برنج و تخم مرغ دوغ را اضافه کرده روی اجاق گذاشته و شعله را در حرارت بالا روشن کنید.
  • این مرحله حساسترین مرحله پخت هست در این مرحله تا جوش آمدن دوغ بطور مداوم با یک ملاقه نسبتا بزرگ دوغ را هم میزنیم دلیل اینکار این است که اگر هم نزنیم دوغ به اصطلاح بریده خواهد شد ( ترک ها به این وضعیت میگن آش چورودو) که اگر ناخواسته این اتفاق افتاد متاسفانه باید بگم کار پخت آش دوغ شکست خورده امیدوارم این اتفاق برای شما پیش نیاد.
  • پس از جوش آمدن دوغ شما سخت ترین مرحله پخت را با موفقیت پشت سر گذاشتید در ادامه سبزی خرد شده را به آن اضافه کنید اگر مراحل را تا اینجا طبق دستور و به صورت صحیح پیش آمده باشید. مطمئنا در همین مرحله بوی لذت بخش این آش را حس خواهید کرد. که نوید از یک پیش غذای عالی میدهد.
  • کمی بعد از اضافه کردن سبزی به آش در این مرحله باید نخود هایی که از قبل آبپز کرده بودید را به محتویات قابلمه اضافه کنید.
  • بعد از 5 تا 8 دقیقه آش لذیذ شما آماده هست میتوانید زیر شعله را کم کنید و اجازه دهید  10 دقیقه دیگر با حرارت کم قل بخورد. 

تبریک آش دوغ مخصوص اردبیل آماده هست نوش جانتان

 

 در آخر خوشحال میشوم تجربه خود را از این پیش غذا، با ما و دیگر مخاطبان زرقـلـم از طریق بخش "ارسال دیدگاه ها" در انتهای همین صفحه در میان بگذارید.

منبع : بخش آشپزی زرقلم/ ت /ی
0